У Києві активісти третій тиждень блокують забудову нацпарку

голосіїв

Громада Голосіївського району вже третій тиждень блокує будівництво ЖК “Берген” на вулиці Потєхіна, 9 з вимогою припинити забудову території військової частини №Е6133А, яка безпосередньо прилягає до Національного природного парку Голосіївський.

Скандальний комплекс “Берген” будується для СБУ. Колись там була військова частина, тож ці землі мають оборонне призначення. СБУ під приводом побудови житла для воїнів АТО отримала ці землі та розпочала зведення тринадцяти 22-поверхівок.

Служба безпеки отримає лише 327 квартир з 3269, решта підуть на продаж“, – пише на своїй сторінці в Фейсбук журналістка Анна Бабінець і додає, що саме через це запитання прораб будівництва накинувся на журналіста.

Прораб“Прораб – Юрій Петрович Коваленко. Журналіст Влад Лавров, який працює у газеті KyivPost, спробував поговорити з паном Коваленком. Показав журналістське посвідчення і записував розмову на телефон. Спитав Коваленка, чому забудова продовжується попри заяву СБУ спочатку вирішити конфлікт з громадою. Юрій Коваленко відповідав на питання неохоче. “Скільки квартир передбачено для працівників СБУ, а скільки на продаж?” – спитав Влад. Пан Коваленко говорить: “Дай я тобі щось скажу”, хапає Влада за шию, вириває з рук телефон та кидає об землю. Поліція була поруч, тому Влад одразу написав заяву. Телефон йому казали берегти як речовий доказ”, –  пише Анна Бабінець.

Справді, у районі активно рекламується продаж квартир у житловому комплексі. Рекламники явно намагалися обіграти вислів – “Твій дім – твоя фортеця”, зобразивши логотип ЖК на щиті, що, ймовірно, має сподобатися замовникові будівництва – Службі безпеки України.

Реклама забудовника

На місці будівництва чемно висить паспорт об’єкта, згідно з яким будівництво 25-ти-27-ми поверхових будинків планується завершити у 2019 році. Паспорт об'єкта

Комплекс будинків, відповідно до інформації на паспорті, займе площу понад 2,3 га.

Cadastre

За бетонним парканом із колючим дротом колишньої військової частини – котлован. Це попри те, що на кадастровій карті земельна ділянка перебуває у комунальній власності територіальної громади, а цільове призначення ділянки – оборонне.

Котлован1

Місцевий мешканець Олексій надіслав до редакції сайту Громади Голосієва світлину, на якій добре видно, наскільки впритул до нацпарку збираються звести хмарочоси.

vyd zhory

Олексій не проти того, аби для офіцерів СБУ-АТОвців побудували житло на цьому місці, але він вважає, що кількість квартир для АТОвців неспівмірно мізерна забудові. Адже можна і житло звести для військовиків і при цьому не зашкодити інфраструктурі та Нацпарку, якщо врахувати реальну потребу в житлі СБУ.

Нагадаємо, у 2014 році Служба безпеки почала будівництво масштабного житлового комплексу на вулиці Потєхіна, 9 на узліссі Голосіївського парку.

Дозвіл на розроблення проектної документації Київрада дала СБУ ще за секретарювання в міськраді Галини Гереги 1 листопада 2012 року, коли, звісно ж, про проведення АТО ще ніхто не міг знати.

СБУ рішення КМР Гереги

Під житлову забудову дерибанилася вся територія військової частини, згідно з планом-схемою в додатку до рішення Київради.

План схема Герега

Протестувальники впевнені, що новий житловий комплекс з тринадцяти 27-поверхових будинків на 3269 квартир (з них тільки 327 планується виділити співробітникам СБУ, решта – для комерційного продажу) в безпосередній близькості від Національного природного парку “Голосіївський”, загрожує не тільки комунальним і транспортним колапсом у Голосіївському районі столиці, а й знищенням Національного природного парку, що входить до Природно-заповідного фонду України.

На сайті Київради створено відповідну петицію з вимогою ввести мораторій на забудову території, прилеглої до меж Нацпарку Голосіївський.

Петиція

29 грудня на зустрічі з представниками обуреної громадськості, після того, як протестувальники організували пікет під стінами СБУ, начальник департаменту господарського забезпечення СБУ Володимир Кіптенко публічно заявив: “Давайте на сьогоднішній день призупинимо будівництво, підготуємо всі документи, зробимо доповідь голові, і нехай він приймає рішення”. Однак будівництво продовжується і сьогодні, стверджують активісти. Більше того, у середу, 20 січня, сталася сутичка між місцевими мешканцями і групою тітушок, яких випустили на вулицю для розгону мирної акції місцевих жителів.

За матеріалами “День” і соцмереж.

1 коментарУ Києві активісти третій тиждень блокують забудову нацпарку

  1. Віктор Новохатько коментує:

    Це один з прикладів будівництва без урахування інтересів громади міста. Вважаю, що нове будівництво слід вести на тих місцях, де розташовані 1-5-поверхівки старої забудови. Щоб мешканців цих старих малоповерхівок переселяти у нові квартири новобудови, а старі знести. Такий підхід дозволить вирішувати житлову проблему малоповерхівок, які давно вже не відповідають санітарним і технічним вимогам давно діючих державних нормативів. Це дозволить також зберегти природні заповідні зони, памятки історії і культури. Наприклад, наш будинок № 61-а по вулиці Велика Китаївська з північного боку позбавлений інсоляції згідно нормативів, які діють з 1982 року і по сьогоднішній день (проникнення через вікна до квартири прямих сонячних променів у весінньо-літньо-осінній період). Крім того, у цоколі нашого будинку розташовано півдесятка квартир, тоді як проживати у цоколі заборонено державними нормативами з 1989 року. Замість забудови Голосіївського парку та прилеглих територій краще знести нашу хрущовку і ще дві таких же, які є поряд, у яких також немає інсоляції з північного боку, і побудувати нові будинки, куди переселити мешканців наших старих хрущовок. Це буде діловий підхід і до потреб нових мешканців і до потреб мешканців хрущовок, які давно вже не відповідають сучасним вимогам для житла. Таких місць, на яких розташовані 1-5-малоповерхівки у Києві дуже багато, але забудовники вибирають такі місця під забудову, щоб не відселяти мешканців старих будинків. І тут своє слово має сказати влада, яка покликана дбати про розвиток і модернізацію інфраструктури міста.

Напишіть відгук